5 روز آلودگی در انتظار تهرانی‌ها

با توجه به داده‌های هواشناسی، پیش‌بینی می‌شود که تهران در طول 5 روز آینده با استقرار جوی پایدار و هوای نسبتاً آرام روبرو خواهد شد. در این مدت، آسمان از صاف تا قسمتی ابری تغییر خواهد کرد. اما موضوع نگران‌کننده‌تر، انباشت تدریجی آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا، به‌ویژه در مناطق پرتردد و صنعتی، مورد انتظار قرار دارد.

دمای شهر تهران در روزهای آینده

در سردترین ساعات روز، دمای تهران به حدود 7 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید. اما در ساعات گرمتر، این دما به 13 درجه سانتی‌گراد افزایش خواهد یافت. همچنین، شهر فیروزکوه با دمای منفی 7 درجه سانتی‌گراد، سردترین نقطه استان تهران خواهد بود.

رصد آلودگی هوا در تهران

از ابتدای سال جاری تا کنون، در تهران 9 روز هوای پاک، 187 روز هوای قابل قبول، 78 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و 10 روز هوای ناسالم در روز شمار شده است. این آمار نشان‌دهنده تاثیرات آلودگی هوا بر کیفیت زندگی تهرانی‌هاست.

تدابیر لازم برای مقابله با آلودگی

با توجه به پیش‌بینی آلاینده‌ها در آینده، افراد می‌بایستند از تدابیر بهداشتی مناسبی برخوردار باشند. استفاده از ماسک، اختصاص وقت مناسب برای فعالیت‌های خارج از منزل، و نظارت بر کیفیت هوا از مهم‌ترین اقداماتی است که تهرانی‌ها می‌توانند انجام دهند تا بهترین سلامتی را در مقابل آلودگی حفظ کنند.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا