برف و باران در راه همدان

کارشناسان اداره کل هواشناسی همدان از افزایش فعالیت سامانه بارشی در استان خبر داده‌اند. به گفته روح‌الله زاهدی، این فعالیت باعث احتمال بارش باران و برف در اکثر نقاط همدان شده است. زاهدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس اظهار کرد: “آسمان استان همدان به طور عمدتاً ابری است و از بعدازظهر امروز افزایش ابرناکی‌ها و فعالیت سامانه بارشی مشاهده خواهیم کرد.”

صبح شنبه، احتمال بارش خفیف باران و برف در اکثر نقاط اعلام شده است. این بارش‌ها به ویژه در نیمه شمالی استان قابل مشاهده خواهند بود.

وزش شدید باد

همچنین، در روز شنبه، وزش شدید باد در اکثر نقاط پیش‌بینی می‌شود. در نیمه شرقی استان، انتظار می‌رود وزش باد به شدت افزایش یابد.

کاهش دما پس از خروج سامانه بارشی

پس از خروج سامانه بارشی، کاهش محسوس دما در پیش است. دما در برخی از نقاط استان به منفی ۱۰ درجه سانتیگراد می‌رسد.

نوسان دما در گذشته

در ۲۴ ساعت گذشته، شهرستان‌های همدان، بهار و قهاوند با ۱۳ درجه سانتیگراد گرمترین و صبح امروز قهاوند، اسدآباد و فامنین با منفی ۶ درجه سانتیگراد سردترین نقاط گزارش شده‌اند. دمای هوای همدان در این مدت بین ۱۳ و منفی ۴ درجه سانتیگراد نوسان کرده است.

خلاصه

با وجود نوسانات دما و پیش‌بینی بارش برف و باران، شهروندان همدان باید از تغییرات آب‌وهوایی آگاه باشند و اقدامات لازم را برای مواجهه با شرایط هوایی انجام دهند.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا