ترخیص ثبت سفارش های تمدید شده بلامانع شد

معاونت حقوقی ریاست جمهوری ایران به تازگی با پیشنهادات گمرک و اتاق بازرگانی برای اضافه کردن سه تبصره به ماده ۴۰ آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات موافقت کرده است. این تصمیم، روند ترخیص ثبت سفارش‌های تمدید شده را تسهیل می‌کند.

تصمیمات جدید برای ترخیص کالا

بر اساس نامه‌ای که از سوی معاونت حقوقی ریاست جمهوری منتشر شده، تصمیمات اتخاذ شده در خصوص معتبر بودن اعتبار ثبت سفارش در هنگام اظهار کالا و طی فرآیند تشریفات گمرکی به تفصیل بیان شده است. این تصمیمات شامل ترخیص ثبت سفارش‌های تمدید شده نیز می‌شود.

اهمیت اضافه شدن سه تبصره به ماده ۴۰

موافقت با اضافه شدن سه تبصره به ماده ۴۰ آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، گامی مهم در راستای تسهیل فرآیند واردات و ترخیص کالا در ایران است. این تصمیم می‌تواند تاثیر مثبتی بر بازار داخلی و تجارت خارجی کشور داشته باشد.

تاثیر بر فرآیند تجارت و واردات

تصمیمات جدید، امکان ترخیص کالاها بدون نیاز به تمدید مجدد اعتبار ثبت سفارش را فراهم می‌کند، به شرطی که ثبت سفارش در زمان اظهار کالا معتبر باشد. این امر تاثیر مستقیمی بر سرعت و کارایی فرآیندهای گمرکی و واردات کالا خواهد داشت.

در پایان، این تغییرات و تصمیمات جدید نشان دهنده تلاش دولت برای تسهیل فرآیندهای تجاری و حمایت از فعالان اقتصادی است. این اقدامات می‌توانند به تسریع در روند واردات کمک کنند و به نفع فعالان اقتصادی و کسب‌وکارهای مختلف باشند.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا