صعود مبین عظیمی به فینال جام یاریگین روسیه

مبین عظیمی، کشتی‌گیر شایسته ایرانی، با نمایشی درخشان در جام یاریگین روسیه، به عنوان تنها نماینده ایران به فینال وزن ۹۲ کیلوگرم راه یافت. این در حالی است که ۷ آزادکار دیگر ایران از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

مسیر پیروزی مبین عظیمی به فینال جام یاریگین

مبین عظیمی با غلبه بر رقبای خود در وزن ۹۲ کیلوگرم، افتخاری دیگر برای کشتی ایران رقم زد. وی در دور نخست با پیروزی ۷ بر ۴ مقابل کشتی‌گیری از روسیه آغاز کرد و در ادامه با برتری ۴ بر صفر مقابل گاژی ماگومد نجم‌الدینوف، به یک چهارم نهایی رسید. عظیمی در این مرحله نیز با غلبه ۸ بر ۶ بر عظمت زاکویف، راهی نیمه نهایی شد و با پیروزی قاطع ۹ بر صفر مقابل گاژی علیف، به دیدار فینال راه یافت.

نتایج نمایندگان دیگر ایران در جام یاریگین

در وزن‌های دیگر، نمایندگان ایران با نتایج کمتر از انتظار مواجه شدند. در وزن ۶۵ کیلوگرم، علی خرمدل پس از شکست در دور نخست و پیروزی در دور دوم، در نهایت حذف شد. عادل پناهیان در وزن ۷۴ کیلوگرم و علی سوادکوهی در وزن ۸۶ کیلوگرم نیز با شکست‌هایی مواجه شدند و از دور مسابقات کنار رفتند.

تلاش‌ها و دستاوردهای کشتی‌گیران ایرانی در جام یاریگین

با وجود حذف زودهنگام برخی از نمایندگان ایران، تلاش‌های ارزشمند آنها در رقابت‌های سخت و فشرده جام یاریگین قابل تقدیر است. این رقابت‌ها فرصت‌هایی برای کسب تجربه و آمادگی بیشتر در عرصه‌های بین‌المللی به شمار می‌روند.

انتظارات برای دیدار فینال مبین عظیمی

همه نگاه‌ها اکنون به دیدار فینال مبین عظیمی معطوف شده است. او در مصاف با ماگومد قربان‌اف از روسیه، برای کسب مدال طلا و افتخارآفرینی برای کشورمان تلاش خواهد کرد. این رقابت نه تنها برای عظیمی بلکه برای تمامی دوستداران کشتی ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در پایان، حضور پرقدرت مبین عظیمی در فینال جام یاریگین نمایانگر توانمندی‌های کشتی ایران در عرصه بین‌المللی است. این موفقیت بیانگر روحیه جنگندگی و استعداد فراوان جوانان ایرانی در رشته کشتی است که همواره مایه افتخار و سربلندی کشورمان بوده‌اند.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا