مدودف: اعزام نیروی بریتانیا به کی‌یف، اعلام جنگ با روسیه است

دیمیتری مدودف، رئیس‌جمهور سابق روسیه، با هشداری تند به بریتانیا اعلام کرده است که هر گونه اعزام نیروی نظامی به اوکراین توسط این کشور به منزله اعلان جنگ علیه روسیه خواهد بود.

در پاسخ به سفر ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا به کی‌یف و اعلام افزایش کمک‌های نظامی به اوکراین، مدودف هشدار می‌دهد که استقرار گروه نظامی در اوکراین به معنای تشویق به جنگ علیه روسیه است.

ترکیب بسته کمک‌های نظامی

بر اساس گزارش‌ها، بسته کمک‌های نظامی بریتانیا به اوکراین شامل موشک‌های دوربرد، سامانه‌های پدافند هوایی، تجهیزات امنیت دریایی، و مهمات توپخانه‌ای است.

پرسش انتقادی به دیپلمات‌های غربی

مدودف از دیپلمات‌های غربی پرسش انتقادی کرده و آنها را به تفهیم این امر فراخوانده است که استقرار نیروهای نظامی در اوکراین معادل اعلان جنگ به کشور روسیه است.

واکنش به حوادث تلخ

با اشاره به حادثه تلخ در بلگورود و حملات ناجوانمرد اوکراین با استفاده از بمب‌های خوشه‌ای، مدودف به افتخار غربی‌ها این جنایات را محکوم کرده و تلاش بریتانیا برای افزایش تسلیحات اعلیحه جنگ را مورد نقد قرار داده است.

آینده ناشناخته

با تصاعد تنش‌ها، آینده در منطقه ناشناخته است. ترتیبات جدید نظامی و تأثیرات بین‌المللی این اقدامات ممکن است به یک فصل جدید از تاریخچه جهان منجر شود.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا