پیش بینی ۱۰ اقتصاددان از قیمت دلار در روز‌های آینده


با توجه به ثبات نسبی بازار در ابتدای امسال، بسیاری از افراد و شرکت‌ها، به ویژه ذی‌نفعان داخلی و خارجی، با نوسانات نرخ ارز روبرو شده‌اند. در این متن، نگاهی به پیش‌بینی‌های ۱۰ اقتصاددان درباره تغییرات قیمت دلار در روز‌های آینده خواهیم داشت.

تأثیر حوادث غیراقتصادی بر بازار ارز

به گزارش رسانه بانک مرکزی، ایبنا، اقتصاددانان به موج‌سواری و جوسازی رسانه‌ای در مواقع حوادث یا رخدادهای غیراقتصادی، مانند اخبار منفی سیاسی یا تنش‌های منطقه‌ای، توجه ویژه‌ای دارند. آن‌ها با هدف تحریک انتظارات تورمی و ایجاد التهاب در بازار ارز و طلا، سعی در تحلیل تأثیر این حوادث بر نرخ ارز دارند.

تغییر در رفتار بازار ارز در سال جاری

در سال‌های گذشته، نقدهایی به ضعف حکمرانی ارزی و انفعال بازارساز بر سیاست‌های ارزی وجود داشت. اما با تقویت و حفظ منابع ارزی و اقدامات هوشمندانه بازارساز در مقاطع مختلف، و همچنین کنترل شوک‌های سیاسی، تغییرات در رفتار بازار ارز به وجود آمده است.

نظر کارشناسان و فعالان اقتصادی

با توجه به ثبات فعلی بازار ارز و طلا، اکثر کارشناسان و فعالان اقتصادی اعتقاد دارند که نوسانات اخیر در بازار ارز ناشی از تأثیرات روانی است. آن‌ها معتقدند که با کاهش حباب دلار و کنترل هیجانات مقطعی، قیمت‌ها به سطوح تعادلی قبلی باز خواهند گشت.

نتیجه‌گیری

پیش‌بینی ۱۰ اقتصاددان نشان می‌دهد که با ادامه تدابیر هوشمندانه در حوزه بازارسازی و حفظ منابع ارزی، احتمالاً تغییرات چندانی در نرخ ارز ایجاد نخواهد شد و بازار به ثبات خود ادامه خواهد داد.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا