بیش از 118 حمله مقاومت به پایگاه‌های آمریکا در سوریه و عراق


یک مقام نظامی آمریکایی اعلام کرد که از تاریخ ۱۷ اکتبر ۲۰۲۳ تاکنون، بیش از ۱۱۸ حمله به پایگاه‌های نظامی آمریکا در سوریه و عراق صورت گرفته است.

عملیات‌های مقاومت در ادامه: بر اساس این گزارش، مقاومت اسلامی عراق از همان تاریخ به هدف قرار دادن پایگاه‌های نظامی آمریکایی در منطقه ادامه داده و این حملات را به عنوان پاسخ به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در حق مردم غزه و اشغال نیروهای آمریکایی در عراق اعلام کرده است.

هدف و اهداف: مقاومت عراق در این عملیات‌ها، به دنبال اعمال فشار بر کاخ سفید برای متوقف کردن حمایت‌های مستمر از اشغالگران اسرائیل در جریان رویدادهای فلسطین و جنگ غزه می‌باشد.

شناسایی اهداف: از تاریخ مذکور تاکنون، مقاومت عراق به پایگاه‌های آمریکایی در مناطق گوناگون از جمله عین‌الاسد، نزدیک فرودگاه اربیل، حریر عراق، خراب الجیر، الشدادی، التنف، الرمیلان، المالکیة، و پایگاه‌های نظامی در نزدیکی میدان‌های نفتی کونیکو و العمر دهکده سبز در سوریه حملاتی با موشک و پهپاد انتحاری انجام داده است.

انعکاس در رسانه‌ها: شبکه سی‌.ان.ان آمریکا نیز با افزایش احتمال تلفات نظامیان آمریکایی، این مسأله را به عنوان یک بحران خارجی جدید برای آمریکا توصیف کرده و این امر را به چالشی ناخوشایند در مسیر انتخابات جدید جو بایدن برای ریاست‌جمهوری ایالات متحده تبدیل کرده است.

تشدید عملیات: تأکید مقاومت عراق بر ادامه حملات، در شرایطی است که از هفته‌های ابتدای نبرد طوفان‌الاقصی، مقاومت عراق نقش فعالی در حمایت از مردم فلسطین بازی کرده و به تدریج تعداد حملات به پایگاه‌های آمریکایی را افزایش داده است.

نقض حقوقی: مقاومت اسلامی عراق با انجام عملیات‌های پی درپی به نقض حقوق بین‌المللی توسط نیروهای اشغالگر در منطقه اشاره کرده و به توانایی مادی و انسانی خود برای مقابله با اشغالگران در فلسطین اشغالی ابراز داشته است.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا