آزادسازی نرخ بلیت پرواز داخلی

پس از اینکه انجمن شرکت‌های هواپیمایی حکم آزادسازی نرخ بلیت پروازهای داخلی را از دیوان عدالت اداری دریافت کرد، با توجه به پیگیری‌های نهادهای متولی، قرار موقوفی اجرای حکم برای رای دیوان در آزادسازی نرخ بلیت پرواز داخلی صادر گردید.

چالش قیمت بلیت هواپیما: اعتراضات انجمن شرکت‌های هواپیمایی

مطالبه افزایش نرخ بلیت توسط انجمن شرکت‌های هواپیمایی

عبدالرضا موسوی، رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی و مدیرعامل هواپیمایی زاگرس، اعتراضات خود را اعلام کرد و اظهار داشت: «قیمت بلیت هواپیما کمتر از یک پرس چلوکباب با مخلفات است». در یک نشست خبری، او به این موضوع پرداخت و مطالبه افزایش نرخ بلیت را به دلیل محدودیت‌ها و هزینه‌های افزایش یافته در این حوزه، تأیید کرد.

آزمایش شرکت‌های هواپیمایی: بازرسی در فرودگاه مهرآباد

حضور نمایندگان ارگان‌های نظارتی در بازرسی شرکت‌های هواپیمایی

در یک بازرسی از فرودگاه مهرآباد، هواپیمایی زاگرس، که به عنوان یکی از شرکت‌های هواپیمایی گران‌فروش شناخته شده بود، مورد آزمایش قرار گرفت. در این بازرسی، نمایندگان سازمان تعزیرات حکومتی، مدیرکل بازرسی وزارت راه و شهرسازی، و پلیس امنیت اقتصادی حضور داشتند.

شکایت از مصوبه قیمت‌گذاری: تصمیم دیوان عدالت اداری

انجمن شرکت‌های هواپیمایی در دادگاه: ابطال مصوبه قیمت‌گذاری

انجمن شرکت‌های هواپیمایی در اعتراض به دامنه نرخی مصوب شده در خرداد ماه امسال، به دیوان عدالت اداری شکایت کرد و مصوبه قیمت‌گذاری بلیت‌های پرواز داخلی را با حکم دیوان ابطال کرد. این در حالی است که طبق قوانین، ستاد تنظیم بازار و شورای عالی هواپیمایی مسئول تعیین‌کننده قیمت بلیت پروازهای داخلی هستند، اما انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اعتقاد به اینکه عرضه و تقاضا تعیین‌کننده قیمت‌هاست، اقدام به شکایت نمود.

آثار حکم دیوان عدالت اداری: محدودیت افزایش نرخ بلیت

توقف اجرای حکم با صدور قرار موقوفی اجرایی

با صدور قرار موقوفی اجرای حکم دیوان، شرکت‌های هواپیمایی ملزم به ارائه بلیت پروازهای داخلی با قیمت‌های مصوب خرداد امسال می‌شوند. خروج از دامنه نرخی که توسط دولت مصوب شده است، ممکن است با مشمولیت جریمه همراه باشد. این قرار موقوفی اجرایی به توقف اجرای حکم قطعی دادگاه منجر می‌شود.

تعیین موانع صدور قرار موقوفی اجرایی

شرایط صدور قرار موقوفی اجرایی شامل گذشت شاکی، نسخ قانون، فوت متهم، عفو متهم، اعتبار امر مختومه، و موارد مشابه می‌شود.

نتیجه نهایی: حکم دیوان عدالت اداری به‌عنوان یک تصمیم قاطع در آزادسازی نرخ بلیت پروازهای داخلی، با صدور قرار موقوفی اجرایی، تعیین کننده محدودیت‌ها و مسیری جدید برای تنظیم نرخ‌ها در حوزه هواپیمایی ایران می‌باشد.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا