ابراز ناخشنودی بارزانی از هدف قرار گرفتن مقر موساد

در واکنش به حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر موساد در اربیل، نخست‌وزیر کردستان عراق، مسرور بارزانی، با بیانیه‌ای تند ناخشنودی خود را اعلام کرد. این حمله که با شنیده شدن صدای شدید انفجارها در اربیل همراه بود، به سرعت واکنش‌ها و انتقادات فراوانی را به همراه داشت.

محکومیت و خواسته برای موضع سختگیرانه‌تر

بارزانی از بغداد خواست که در برابر این حمله موضع سختگیرانه‌ای اتخاذ کند و حاکمیت عراق و منطقه کردستان در قبال این نقض حاکمیت واکنش نشان دهد. او این حمله را «وحشیانه» توصیف کرده و اعلام کرده است که با جامعه بین‌الملل برای پایان دادن به این حمله همکاری خواهد کرد.

جزئیات حمله و هدف قرار گرفتن مقر موساد

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای مسئولیت این حمله را برعهده گرفته و اعلام کرده است که مقرهای جاسوسی ضدایرانی با موشک‌های بالستیک تخریب شده‌اند. این مقرها به عنوان مراکز توسعه عملیات جاسوسی و طراحی اقدامات تروریستی به خصوص علیه ایران شناخته می‌شدند.

پاسخ به شرارت‌های رژیم صهیونیستی و تداوم عملیات‌های تهاجمی سپاه

سپاه در بیانیه خود اعلام کرده است که این حمله جوابی به شرارت‌های رژیم صهیونیستی و به شهادت رساندن فرماندهان سپاه و جبهه مقاومت است. ادامه این عملیات تهاجمی تا گرفتن انتقام آخرین قطره‌های خون شهیدان ادامه خواهد یافت.

نهایت تندتن انتقادات و تلاش برای پایان دادن به حملات

واکنش‌ها و انتقادات پس از این حمله به سرعت فراگیر شده و نخست‌وزیر کردستان با تلاش برای جلب حمایت بین‌المللی به منظور پایان دادن به این حملات، به یکی از چالش‌های بزرگ منطقه تبدیل شده است.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا