استفاده از کارت سوخت شخصی به ۸۰ درصد رسید

با تلاش‌های انجام شده و همکاری مردم، استفاده از کارت سوخت شخصی به ۸۰ درصد سوخت‌گیری‌ها در جایگاه‌های سراسر کشور رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا نواز، سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت، با بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر در اکثر جایگاه‌های کشور، امکان سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی وجود دارد و به جز مناطق مرزی که شرایط خاص خود را دارند، در دیگر نقاط کشور، تمامی جایگاه‌ها موظف به ارائه خدمات با کارت سوخت شخصی هستند.

وی با اشاره به وجود کارت‌های آزاد سوخت در جایگاه‌ها، افزود: هر کارت آزاد می‌تواند تا سقف ۷۰۰۰ لیتر در شبانه‌روز و یا ۲۵۵ بار سوخت‌گیری انجام دهد. با این حال، در برخی موارد مشاهده می‌شود که جایگاه‌ها به دلیل مراجعات مکرر مردم و تکمیل شدن سهمیه کارت‌های آزاد، قادر به ارائه خدمات به همه متقاضیان نیستند.

نواز از مردم خواست که در صورت مواجهه با چنین مواردی، به جایگاه‌های دیگر در مسیر خود مراجعه کرده و یا با شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و یا صنف جایگاه‌داران سوخت تماس بگیرند.

سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت همچنین با تاکید بر مزایای استفاده از کارت سوخت شخصی، گفت: استفاده از این کارت‌ها به نفع خود مردم است، چرا که از ازدحام صف‌ها در جایگاه‌ها می‌کاهد و ظرفیت کارت‌های آزاد را برای مواقع ضروری حفظ می‌کند.

وی در پایان از تجهیز ۹۰ درصدی جایگاه‌های سوخت به کارتخوان سیار خبر داد و ابراز امیدواری کرد که تا پایان بهار، تمامی جایگاه‌ها به این دستگاه‌ها مجهز شوند.

نکات مهم:

  • استفاده از کارت سوخت شخصی در ۸۰ درصد سوخت‌گیری‌ها در جایگاه‌های کشور انجام می‌شود.
  • هر کارت آزاد می‌تواند تا سقف ۷۰۰۰ لیتر در شبانه‌روز و یا ۲۵۵ بار سوخت‌گیری انجام دهد.
  • در صورت تکمیل شدن سهمیه کارت‌های آزاد، ممکن است برخی جایگاه‌ها قادر به ارائه خدمات نباشند.
  • استفاده از کارت سوخت شخصی به نفع مردم است و از ازدحام صف‌ها در جایگاه‌ها می‌کاهد.
  • ۹۰ درصد جایگاه‌های سوخت به کارتخوان سیار مجهز شده‌اند.

با استفاده از کارت سوخت شخصی، می‌توانیم به مدیریت مصرف سوخت در کشور کمک کنیم و از یارانه‌ها به طور بهینه‌تر استفاده نماییم.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا