اقشار جدیدی که در دهک دهم قرار گرفتند از یارانه حذف شدند‌

در این به روز رسانی، اطلاعات جدیدی در مورد حذف یارانه برخی از افراد در دهک 10 ارائه می‌شود. سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها توضیحاتی ارائه کرده و اخباری که به اختلال در سامانه هدفمندسازی یارانه‌ها اشاره داشتند، رد کرده است.

برخی رسانه‌ها از اختلالات در سامانه هدفمندسازی یارانه‌ها خبر داده بودند، اما مدیر روابط عمومی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها این ادعا را رد کرده و تأکید داشته است که هیچ اختلالی در پرداخت یارانه‌ها رخ نداده است.

افراد دهک 10 و حذف یارانه

با بررسی وزارت رفاه، اعلام شده است که افراد جدیدی که در دهک 10 قرار گرفته‌اند و پر درآمد هستند، از لیست یارانه‌بگیران حذف شده‌اند.

توضیحات سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها

سیده طیبه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، اظهار داشته که سامانه هدفمندسازی به هیچ وجه اختلال نداشته و یارانه‌های معیشتی نقدی ماهانه به‌طور معمول پرداخت شده‌اند.

مشمولان یارانه

افراد مشمول یارانه‌بگیر، بر اساس بررسی اطلاعات پایگاه رفاه ایرانیان و توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام می‌شوند. سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها هیچ نقشی در تصمیم‌گیری در مورد میزان یارانه یا شمولیت افراد ندارد.

حذف افراد دهک 10 از لیست یارانه‌بگیران

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرده است که افراد در دهک 10 که جزء پردرآمدان بوده و در آزمون وسع سنجی جایگاه خود را از دست داده‌اند، به صورت خودکار از لیست یارانه‌بگیران حذف می‌شوند.

امکان اعتراض افراد

اشخاصی که نسبت به دهک‌بندی خود اعتراض دارند، می‌توانند از طریق سامانه حمایت در پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتراض خود را ثبت کنند و در صورت استحقاق، یارانه آنها مجدداً برقرار خواهد شد.

جمع‌بندی

به طور کلی، تاکید می‌شود که هیچگونه اختلالی در سامانه هدفمندسازی یارانه‌ها رخ نداده و تصمیمات مرتبط با یارانه‌ها با دقت و بر اساس بررسی‌های دقیق انجام شده است. این اقدامات به منظور تسریع و بهبود فرایند پرداخت یارانه به افراد نیازمند صورت گرفته است.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا