بلومبرگ: حملات به یمن توان انصارالله برای عملیات را تضعیف نکرده است

وبگاه شبکه خبری بلومبرگ به تازگی اظهار کرده است که حملات آمریکا و انگلیس به یمن توان انصارالله برای انجام عملیات در دریای سرخ را تضعیف نکرده است.

در گزارشی از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بلومبرگ اقرار کرده است که حملات این دو کشور غربی نتواسته توانایی انصارالله را در دریای سرخ کاهش دهد. به گفته منابع آگاه، آمریکا و انگلیس در حال بررسی راهکارهایی برای تشدید حملات به یمن هستند.

ترکیب استراتژیک

بلومبرگ نیز اعلام کرده است که این دو کشور در حال بررسی راه‌هایی برای افزایش تأثیر عملیات‌هایشان علیه انصارالله هستند، در حالی که سعی در اجتناب از ورود به یک جنگ گسترده دارند.

اهداف حملات

تمرکز اصلی حملات آمریکا و انگلیس، به گفته بلومبرگ، جلوگیری از رسیدن کمک‌های ایران به انصارالله و جلب حملات تهاجمی‌تر در یمن است.

افزایش هزینه‌ها برای حملات یمنی‌ها

بلومبرگ اظهار داشته است که عملیات یمنی‌ها در دریای سرخ منجر به افزایش نرخ بیمه کشتی‌ها شده و شناورها را مجبور به تردد از مسیرهای طولانی‌تر و پرهزینه‌تر از طریق جنوب قاره آفریقا کرده است.

نگرانی از درگیری مستقیم با ایران

نگرانی اصلی آمریکا و انگلیس این است که تصمیم به افزایش حملات تهاجمی‌تر ممکن است منجر به درگیری مستقیم با ایران شود و تقابل‌های جدیدی در منطقه ایجاد شود. این نگرانی به حدی است که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، دنبال اجتناب از این تصمیمات است.

عدم موفقیت در تضعیف توانایی انصارالله

با وجود این همه نگرانی، بلومبرگ مدعی است که حملات آمریکا و انگلیس تاکنون موفقیتی در مهار انصارالله یا تضعیف توانایی آن برای انجام عملیات در دریای سرخ نداشته‌اند. به عبارت دیگر، یمنی‌ها وعده داده‌اند که حملاتشان را تشدید خواهند کرد.

تدابیر جلوگیری از کمک‌های دریایی ایران

افراد مطلع، که نامشان فاش نشده است، مدعی شده‌اند که آمریکا و انگلیس در تحقیقات برای جلوگیری از ارسال کمک‌های دریایی توسط ایران به انصارالله در حال مشارکت دارند.

در نتیجه، به نظر می‌رسد توان انصارالله در مقابل حملات آمریکا و انگلیس همچنان حفظ شده و این گروه به تشدید حملاتشان در آینده اشاره کرده است.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا