باشگاه استقلال: بازگشت امتیاز پرسپولیس و سپاهان خجالت آور بود و دیگر ملزم به رعایت قوانین نیستیم


باشگاه استقلال به تازگی در واکنش به رای کمیته استیناف در مورد پرونده‌های پرسپولیس و سپاهان، اظهارات مهمی منتشر کرده است. نگاهی دقیق به این اظهارات نشان می‌دهد که چگونه بازگشت امتیازات تیم‌های متخلف، موجب خجالت و نقض قوانین فوتبال ایران شده است.

انتقاد از تصمیمات استیناف

باشگاه استقلال این امر را به عنوان یک “استهزاء به فوتبال ایران” محکوم کرده و تصمیمات استیناف را بی‌احترامی به قوانین و اصول فوتبال ایران دانسته است. این اظهارات نشان می‌دهد که تیم استقلال دیگر ملزم به رعایت این قوانین نمی‌باشد.

نقض قوانین خود فوتبال

باشگاه استقلال در اظهارات خود به این نکته اشاره کرده که فوتبال ایران حتی به قوانین خود احترام نمی‌گذارد. این نقض از طرف این تیم به چشم می‌خورد و نشان‌دهنده این است که احترام به قوانین اساسی فوتبال در کشور به چالش کشیده شده است.

تبعات اقتصادی و مالی

بازگشت امتیازات تیم‌های متخلف، طبق ادعای باشگاه استقلال، موجب ماندن جریمه‌های مالی پرداخت نشده و به عبارت دیگر، به جریان افتادن منابع مالی به سمت فدراسیون فوتبال ایران شده است. این تبعات اقتصادی و مالی نشان‌دهنده نقض قوانین اخلاقی و مالی فوتبال ایران است.

مواکبه با قوانین فیفا

باشگاه استقلال تاکید کرده که از این پس تنها به قوانین فیفا پایبند خواهد بود و دستورالعمل‌های سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ایران را به دلیل نداشتن وجاهت قانونی و ضمانت اجرایی نادیده خواهد گرفت.

تحلیل و راهبردهای آینده

این اظهارات، باشگاه استقلال را به عنوان یکی از نقاط مهم در ترویج اصول و قوانین فوتبال ایران معرفی کرده و نشان‌دهنده تصمیم این تیم برای رفع نقض‌های اخلاقی و قانونی است. این تصمیم می‌تواند تأثیر مثبتی بر اصلاحات در فضای ورزش کشور داشته باشد.

خاتمه

در پایان، باشگاه استقلال از هواداران خود عذرخواهی کرده و از وزارت ورزش و جوانان و سازمان‌های نظارتی خواسته است تا جلوی ترویج قانون‌شکنی در فضای ورزش کشور را بگیرند. این اقدام به نوعی اعلام تصمیم تیم برای حفظ اصول اخلاقی و قانونی در فوتبال ایران است.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا