تظاهرات بزرگ ایرلندی‌ها در حمایت از فلسطین

تظاهرات گسترده ایرلندی‌ها در حمایت از مردم فلسطین به علت جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه ادامه داشته است. این تظاهرات، که در مرکز شهر دوبلین برگزار شد، بار دیگر نشان از اعتراض ایرلندی‌ها به سیاست‌های رژیم صهیونیستی داشت.

جزئیات تظاهرات

طبق گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، این تظاهرات که توسط انبوهی از تظاهرکنندگان ایرلندی برگزار شد، به منظور محکومیت نسل‌کشی وحشتناک در نوار غزه و همچنین برخورد با دولت ایرلند به این رژیم جنایتکار بود.

مسیر راهپیمایی از خیابان اصلی “اوکانل” در مرکز شهر دوبلین آغاز شد و به سمت ساختمان وزارت امور خارجه کشور ادامه یافت. شعارهای حمایت از فلسطین و محکومیت دولت‌های ایرلند، آمریکا و رژیم صهیونیستی توسط تظاهرکنندگان به نمایش گذاشته شد.

خواسته‌ها و انتقادات

تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهایی چون “فلسطین را آزاد کنید” و “از نهر تا بحر، فلسطین آزاد می‌شود”، رژیم صهیونیستی را متهم به ارتکاب نسل‌کشی در نوار غزه نامیدند. همچنین، این اعتراض‌ها همراه با خواستاری از برقراری آتش‌بس در نوار غزه، اخراج نماینده رژیم صهیونیستی از ایرلند، و حمایت از شکایت آفریقای جنوبی در دیوان دادگستری بین‌المللی علیه این رژیم بود.

تاثیرات عملیات طوفان الاقصی

این تظاهرات در مواجه با 100 روز از عملیات طوفان الاقصی، اقدام منحصر به فرد مقاومت فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی، برگزار شده است. در این عملیات، که توسط حماس هدایت می‌شد، بیش از 1200 نظامی صهیونیستی کشته شده و حدود 240 نفر دیگر به دست رزمندگان مقاومت اسیر گرفته شدند.

انتقادات از دولت ایرلند

حزب‌های مخالف اصلی ایرلند، از جمله حزب “شین فین”، حزب کارگر، و حزب سوسیال دموکرات، از دولت دوبلین خواسته‌اند که حمایت از شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی را ارتقا دهد.

واکنش نخست وزیر ایرلند

نخست وزیر ایرلند، لئو وارادکار، پیوستن کشورش به پرونده قضایی علیه رژیم صهیونیستی را رد کرده است. این موضوع باعث افزایش انتقادات از سوی احزاب و گروه‌های فعال ایرلندی شده است.

خواسته از مقامات ایرلند

سازمان “کمپین همبستگی فلسطین ایرلند” از دولت ایرلند خواسته که علاوه بر حمایت از آتش‌بس در نوار غزه، اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از ایرلند و حمایت از شکایت آفریقای جنوبی در دیوان دادگستری بین‌المللی را اعلام کند.

خلاصه

تظاهرات حمایتی ایرلندی‌ها از فلسطین، به عنوان بخشی از روز جهانی اقدام برای مطالبه پایان عملیات‌های رژیم صهیونیستی در غزه برگزار شد. این اعتراضات نه تنها نقد به سیاست‌های رژیم صهیونیستی بلکه انتقادات به دولت ایرلند را هم جلب کرده و خواسته‌های واضحی برای تغییر در سیاست‌های خود نهاده‌اند.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا