آغاز پیش ثبت‌نام اولویت جدید حج آینده از امروز

آغاز پیش ثبت‌نام جدید حج آینده به همراه با اطلاعاتی مهم اعلام شده است. هرچند هزینه نهایی حج تمتع ۱۴۰۳ هنوز مشخص نشده است، اما سازمان حج و زیارت به منظور تکمیل ظرفیت کاروان‌ها، از دارندگان فیش حج دعوت کرده است که از امروز، ۲۷ دی، برای پیش‌ثبت‌نام در این سفر معنوی اقدام کنند.

اولویت‌های پیش‌ثبت‌نام

به گزارش گروه حج‌ و زیارت خبرگزاری فارس، از سهمیه ۸۲ هزار و ۵۰۰ نفری ایران برای حج آینده، حدود ۲۰ هزار نفر از دارندگان فیش حج پیش ثبت‌نام کرده‌اند. این اقدام به معنای اعلام یک اولویت جدید توسط سازمان حج و زیارت است.

شرایط پیش‌ثبت‌نام اولیه

مدیران دفاتر زیارتی نیز به دارندگان فیش حج اعلام کرده‌اند که از امروز تا پایان مرداد ۸۶، می‌توانند در کاروان‌های حج نام‌نویسی کنند. شرط اصلی برای ثبت‌نام اولیه، پرداخت ۱۴۰ میلیون تومان به عنوان هزینه علی‌الحساب است.

اولویت‌بندی بر اساس تاریخ ثبت‌نام

در پیش‌ثبت‌نام حج تمتع آینده، دارندگان فیش تا پایان سال ۸۵ در اولویت نخست قرار دارند. همچنین، دارندگان فیش تا پایان اردیبهشت ۸۶ و پایان تیر ۸۶ اولویت‌های بعدی هستند. برنامه سازمان حج و زیارت نیز اعلام کرده است که دارندگان فیش حج از اول مرداد ۸۶ به صورت روزشمار در صورت تکمیل ظرفیت‌ها فراخوانده می‌شوند.

نگرانی از هزینه حج

هنوز هزینه نهایی حج تمتع آینده مشخص نشده است و برخی از مشمولان نگران بالا رفتن این هزینه هستند. اما، رئیس سازمان حج و زیارت اطمینان داده است که درخواست افزایش سهمیه برای حج آینده را به سعودی‌ها ارسال کرده‌اند، که این موضوع می‌تواند نگرانی‌ها را کاهش دهد.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا