جزئیات حمله هوایی آمریکا و انگلیس به مناطق مختلف یمن

در شب گذشته، حملات هوایی ائتلاف آمریکا و انگلیس به مناطق مختلف یمن ادامه یافت. سخنگوی نیروهای مسلح یمن، سرتیپ یحیی سریع، جزئیات این حملات را اعلام کرد و تصریح کرد که این حملات بدون پاسخ نخواهند ماند.

مناطق هدف حملات

بر اساس اظهارات سرتیپ سریع، ۱۸ بار مناطق مختلف یمن، شامل ۱۲ بار شهر صنعاء و استان صنعاء، ۳ بار استان الحدیده، ۲ بار استان تعز و ۱ بار استان البیضاء هدف حملات قرار گرفت.

هدف از حملات

این حملات با هدف ممانعت از عملیات همبستگی ارتش یمن با مقاومت و مردم فلسطین در غزه صورت گرفته است. این تدابیر بارزی از آرمان‌های ائتلاف آمریکا و انگلیس در جلوگیری از همکاری‌های ارتش یمن با مقاومت منطقه‌ای است.

پاسخ مقامات یمن

محمد علی الحوثی، عضو شورای‌عالی سیاسی یمن، در واکنش به این حملات اظهار کرد که اهداف اصلی این تجاوزات، متوقف کردن کمک‌های یمن به غزه و متوقف کردن عملیات دریایی ارتش یمن است. او بیان کرد که این تهاجمات تصمیم و اراده مردم یمن را برای مقابله با آن افزایش خواهد داد.

تأکید بر مقاومت مردم یمن

الحوثی تأکید کرد که مردم یمن در مقابل این تهاجمات پاسخگو خواهند بود و مفهوم تسلیم ناپذیری را به آمریکا و انگلیس انتقال خواهند داد. او افزود: “آمریکا و انگلیس باید بدانند که ما در حال پاسخ به این تجاوزات هستیم و مردم ما هیچ‌گاه مفهوم تسلیم شدن را نمی‌پذیرند.”

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا