خطر ریزش بهمن در ارتفاعات شمال تهران

در پی هشدارهای صادر شده از سوی مدیریت بحران استان تهران، کوهنوردان و شهروندان از صعود به ارتفاعات شمال و شمال غرب استان در روزهای آتی خودداری کنند. این هشدارها در راستای پیشگیری از حوادث احتمالی بهمن و سایر خطرات طبیعی صادر شده است.

فعال شدن دو سامانه بارشی و هشدار نارنجی

حامد یزدی مهر، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران، از فعال شدن دو سامانه بارشی و وزش باد شدید خبر داده و هشدار نارنجی را صادر کرده است. بر اساس پیش‌بینی‌ها، از شنبه هفتم بهمن ماه تا ظهر دوشنبه نهم بهمن ماه، شاهد فعالیت این دو سامانه خواهیم بود.

پیش‌بینی بارش برف و کولاک در ارتفاعات

هواشناسی پیش‌بینی کرده است که در روزهای شنبه و یکشنبه، هفتم و هشتم بهمن ماه، در مناطق شمالی و شمال غربی استان تهران، بارش برف و کولاک و وقوع مه را شاهد خواهیم بود. این شرایط جوی می‌تواند خطراتی چون ریزش بهمن را به همراه داشته باشد.

احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و خطرات ناشی از آن

یزدی مهر با تأکید بر احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، به شهروندان توصیه کرده است که از توقف در حاشیه رودها و مسیل‌ها خودداری کنند. همچنین، با توجه به خطر ریزش سنگ و سقوط بهمن در ارتفاعات، از تردد غیرضروری در مسیرهای کوهستانی پرهیز شود.

تاکید بر آمادگی کامل عوامل مدیریت بحران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر آمادگی صد درصدی عوامل و اعضای ستاد مدیریت بحران تأکید کرده و خواستار لایروبی مسیل‌ها و آب روها شده است. همچنین، فراهم آوردن تجهیزات لازم برای برف روبی در گردنه‌ها و نقاط سردسیر مورد تاکید قرار گرفته است.

پیش‌بینی وزش باد شدید و توصیه‌های ایمنی

طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی، در روزهای هشتم و نهم بهمن ماه، شاهد وزش باد شدید در نیمه جنوبی، غربی و ارتفاعات استان تهران خواهیم بود. در این راستا، توصیه‌هایی مبنی بر استحکام سازه‌های موقت، اطمینان از استحکام بنرهای تبلیغاتی و عدم حضور در ارتفاعات صادر شده است.

به امید اینکه با رعایت هشدارها و توصیه‌های ایمنی، شهروندان از خطرات احتمالی در امان بمانند و شرایط جوی فعلی بدون هیچ گونه حادثه‌ای سپری شود.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا