هشدار بایدن درباره احتمال درگیری مستقیم آمریکا و روسیه

در حالی که تنش‌ها در خاورمیانه و جنوب اروپا افزایش می‌یابند، اظهارات جدید رئیس‌جمهور آمریکا نسبت به احتمال درگیری مستقیم با روسیه هشدارآمیز است. در این مقاله، به بررسی آخرین اظهارات و تأثیرات آن بر روابط بین المللی می‌پردازیم.

هشدار بایدن

رئیس‌جمهور آمریکا، جو بایدن، در یک بیانیه هشدار داده که در صورت شکست اوکراین در مقابل حملات روسیه، امکان دارد آمریکا به درگیری مستقیم با روسیه وارد شود. این هشدار در پی حملات هوایی گسترده روسیه به اوکراین ظهور یافته است.

حملات هوایی روسیه

به گزارش نیوزویک، حملات هوایی گسترده روسیه به اوکراین باعث وحشت و خسارات جمعیت محلی شده است. این حملات منجر به کشته شدن حداقل ۳۱ نفر و زخمی شدن ۱۲۰ نفر دیگر گردیده است.

پاسخ اوکراین به حملات

به گفته مقامات اوکراین، نیروهای آن کشور توانسته‌اند با استفاده از سامانه‌های پدافند هوایی ارائه شده توسط آمریکا، تعدادی از موشک‌ها و پهپادهای روسیه را به سختی رهگیری کنند.

اعتراض به اقدامات روسیه

بایدن در بیانیه‌اش به اقدامات روسیه اعتراض کرده و بیان کرده است که این کشور هدف خود را از نابودی اوکراین و کنترل کامل مردم آن کشور برداشته است. او از توقف این اقدامات تاکید کرده و تأکید دارد که این تهدیدات باید متوقف شوند.

تأثیر بر روابط بین المللی

جنگ ۲۲ ماهه اوکراین با روسیه منجر به افزایش تنش در روابط بین المللی شده است. این تنش‌ها باعث کاهش حمایت‌ها از اوکراین در کشورهایی چون آمریکا شده و برخی از قانون‌گذاران این کشور از ارسال کمک‌های اضافی به اوکراین جلوگیری کرده‌اند.

بسته کمکی آمریکا به اوکراین

آخرین بسته کمکی اعلام شده از سوی کاخ سفید به اوکراین، مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار برآورد شده است. اما این حمایت‌ها در مقابل چالش‌های جاری به نظر می‌رسد که تهدیدی جدی برای امنیت جهانی به‌وجود آمده است.

تأثیرات بر روابط ناتو

بایدن هشدار داده که خطرات جنگ اوکراین با روسیه می‌تواند بر کل اتحاد ناتو، امنیت اروپا و روابط فراآتلانتیک تأثیرگذار باشد. او تأکید دارد که ایالات متحده آمریکا نمی‌تواند متحدان و شرکای خود را در برابر این چالش ناامید کند.

درخواست بایدن از کنگره

بایدن از کنگره خواسته است تا بسته کمکی ۱۱۰ میلیارد دلاری را که به حمایت از اوکراین، رژیم صهیونیستی و نیازهای امنیت ملی آمریکا اختصاص دارد، تصویب کند. با این حال، این درخواست تاکنون بارها از سوی قانون‌گذاران جمهوری‌خواه رد شده است.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا