سایه برف و باران کماکان بر سر تهران

اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت هوای استان را برای ۵ روز آینده پیش‌بینی کرده و اعلام کرده است که شهروندان شاهد ادامه بارش برف و باران خواهند بود. این شرایط آب و هوایی بخصوص در بخش‌های شمالی و غربی استان تهران مورد انتظار است.

فعالیت سامانه بارشی در تهران

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی، آسمان تهران طی روزهای آینده نیمه ابری خواهد بود و با فعالیت سامانه بارشی، در بعضی ساعات شاهد افزایش ابر، بارش باران و وزش باد خواهیم بود. این وضعیت بیشتر در بخش‌های شمالی و غربی استان رخ خواهد داد.

بارش برف و وزش باد شدید در ارتفاعات

در نیمه شمالی استان تهران، بارش باران با احتمال بارش برف و در ارتفاعات، بارش برف و مه گاهی همراه با وزش باد شدید و کولاک برف پیش‌بینی شده است. این شرایط جوی می‌تواند تأثیرات قابل توجهی بر روی تردد و فعالیت‌های روزمره مردم داشته باشد.

وضعیت جوی و دمای هوا در تهران

اداره کل هواشناسی همچنین اعلام کرده است که شهر تهران در روزهای آینده بیشینه و کمینه دمای ۱۰ و ۶ درجه سانتی‌گراد را تجربه خواهد کرد. این در حالی است که آبعلی با بیشینه و کمینه دمای یک و منفی ۲ درجه سانتی‌گراد، سردترین نقطه استان خواهد بود.

نکات احتیاطی و توصیه‌های هواشناسی

در پایان، اداره کل هواشناسی استان تهران به شهروندان توصیه می‌کند در طول این دوره از بارش‌ها، به ویژه در مناطق کوهستانی و ارتفاعات، احتیاط‌های لازم را انجام دهند و از ترددهای غیرضروری خودداری کنند. همچنین لازم است اقدامات لازم برای کاهش مشکلات ناشی از بارش‌ها و سرما انجام شود.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا