کدام مدارس تهران چهارشنبه غیرحضوری شد؟

با تشدید آلودگی هوا در تهران و به منظور حفاظت از سلامت شهروندان، تصمیمات اضطراری اتخاذ شده است. معاون استاندار تهران اعلام کرد که مدارس ابتدایی تهران به جز شهرستان فیروزکوه در روز چهارشنبه ۱۳ دی ماه تعطیل شده و در دو نوبت صبح و عصر به صورت غیر حضوری برگزار خواهند شد.

ترافیک و مقررات خاص در روز تعطیلی

تصمیمات دیگری نیز اعلام شده که در روز تعطیلی، مجوز روزانه طرح ترافیک توسط شهرداری صادر نخواهد شد. همچنین، طرح زوج و فرد برای خودروها در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا در این روز اجرا خواهد شد.

اقدامات پلیس راهور و سایر ارگان‌ها برای مقابله با آلودگی

به منظور کاهش تردد وسایل حمل و نقل عمومی و خصوصی با آلودگی آشکار، پلیس راهور تهران بزرگ اقدامات لازم را انجام خواهد داد. همچنین، مقرر گردیده کلیه فعالیت‌های کارخانجات تولید سیمان با ۵۰ درصد ظرفیت انجام شود.

نکات بهداشتی و توصیه‌های عمومی

مسئولان به مردم توصیه کرده‌اند که از فعالیت‌های ورزشی در فضای باز خودداری کنند. همچنین، از استفاده از ماسک‌های بهداشتی مناسب، به‌خصوص توسط گروه‌های حساس، خودداری نمایند.

توصیه به رانندگان و مسافران عمومی

با توجه به آلایندگی هوا، پلیس راهور تهران بزرگ اقدام به جلوگیری از تردد موتورسیکلت‌ها، خودروهای دودزا، و وسایل نقلیه دیزلی با معاینه فنی نشده کرده و تصمیمات لازم را در این زمینه اعلام کرده است.

نقش رسانه‌ها و همکاری عمومی

در پایان، مسئولان از رسانه‌ها و عموم خواسته‌اند تا در اطلاع‌رسانی لازم، توصیه‌ها و جلب همکاری مردم در خصوص پیشگیری از آلودگی هوا، رعایت نکات بهداشتی، و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و سفرهای غیر ضروری همکاری نمایند.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا