آغاز نام‌نویسی حج ۱۴۴۵ از سوی سعودی‌ها

آغاز نام‌نویسی حج تمتع ۱۴۴۵ در عربستان با اختراعی جدید از امروز ۵ دی‌ماه آغاز شده است. امسال، برای نخستین‌بار، زائران امکان ثبت‌نام به صورت انفرادی و حتی خانوادگی را دارند.

شیوه نوین مدیریت و ثبت‌نام بدون محدودیت‌های دولتی

به گزارش حج و زیارت خبرگزاری فارس، حسن جدیدی، کارشناس حوزه حج اعلام کرد: «مسوولان عربستان برای ثبت‌نام و اجرای برنامه‌های زیارتی اینبار شیوه نوینی را به کار گرفته‌اند و حالا زائران می‌توانند به صورت خانوادگی در سامانه نسک ثبت‌نام کنند.»

حذف تصدی‌گری دولت‌ها: زیارت به شیوه تفریحی

امسال، برای نخستین‌بار، ثبت‌نام حج بدون تصدی‌گری دولت‌ها ممکن است. زائران می‌توانند همانند سفرهای تفریحی، یکی از بسته‌های زیارتی را انتخاب و هزینه سفر را بدون نیاز به مجوز دولت‌ها در سامانه پرداخت کنند.

اهداف آینده: کاهش عوامل حج و توسعه صنعت گردشگری

محسن مرادی، مدیر کاروان حج و عمره، اظهار داشت: «عربستان با این اقدام هدف دارد عوامل حج را هم کاهش دهد.» آینده عربستان به سوی ۲۰۳۰ نگران گسترش صنعت گردشگری خود است و این اقدامات نشان‌دهنده تلاش آن‌ها برای جلب گردشگران بیشتر به سمت حج تمتع است.

اطلاعیه مهم: زائران همه کشورها به حج دعوتند!

عربستان در این اطلاعیه اعلام کرده است که زائران تمام کشورهای جهان می‌توانند برای حج آینده ثبت‌نام کنند. این تصمیم نشان از تغییرات مثبت در سیاست حج عربستان است، در حالی که در گذشته برخی کشورها از این تجربه محروم بودند.

جهت توسعه: ثبت‌نام حج و عمره بدون محدودیت برای زائران

در جهت توسعه و گسترش گردشگری، عربستان اقدام به حذف محدودیت‌ها کرده و زائران می‌توانند بدون هیچ محدودیتی در سامانه ثبت‌نام کرده و به زیارت حج و عمره بپردازند. این گام مهم نشان‌دهنده نیت عربستان برای ارتقاء تجربه زائران در این مراسم مقدس است.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا