نماینده اروپایی: اسرائیل در حال آدم‌کشی است نه یمنی‌ها

نماینده اروپایی میک والاس، عدم توجه غرب به جان باختن فلسطینیان در حملات اسرائیل را در مقایسه با توجه به مسائل یمن، شرم‌آور خواند. این مقاله به بررسی نقدهای وی به دوگانگی دیدگاه غربی در این زمینه می‌پردازد.

انتقاد از بی‌تفاوتی نسبت به جان باختن فلسطینیان

والاس اظهار داشته است که غربی‌ها، در حالی که به موضوعات یمن توجه دارند، بی‌تفاوت به جان باختن هزاران فلسطینی در حملات اسرائیل نگاه می‌کنند. او این بی‌تفاوتی را شرم‌آور می‌داند و این انتقاد را با تأکید بر ناعدالتی در رویه غربی‌ها مطرح کرده است.

تفاوت در دیدگاه نسبت به مداخله یمن در دریای سرخ

وی به مداخله بشردوستانه حوثی‌ها در دریای سرخ اشاره کرده و بیان کرده است که این گروه در تلاش برای پایان دادن به نسل‌کشی در غزه و مقابله با کشتی‌هایی است که حمایت از این نسل‌کشی را تسهیل می‌کنند. این تحلیل نشان‌دهنده تفاوت در دیدگاه نسبت به موضوعات یمن و اسرائیل است.

اعتراض به حملات آمریکا و انگلیس

والاس با اعتراض به حملات آمریکا و انگلیس علیه یمنی‌ها، تأکید کرده است که بجای محاصره اسرائیل، غربی‌ها حوثی‌ها را مورد حمله قرار داده‌اند. او این اعتراض را با اشاره به جنایات اسرائیل و تأکید بر مصداقی شدن قدرت‌های غربی در دیگر مناطق جهان مطرح کرده است.

جوانب تضاد در دیدگاه غربی

والاس در پایان به جوانب تضاد در دیدگاه غربی اشاره کرده و اظهار داشته است که این قدرت‌ها آماده به کشتن هستند تا از جابجایی کالا حفاظت کنند، اما همچنان هزاران نفر را با تحریم در دیگر نقاط جهان کشته‌اند. این نقدها نشان‌دهنده تضاد و تناقض در سیاست‌های غرب در قبال مناطق مختلف جهان می‌باشند.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا