نیویورک‌تایمز: بعید است اسرائیل بتواند حماس را در کوتاه‌مدت شکست دهد


در گزارشی از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیویورک‌تایمز در تحلیل «توماس فریدمن» به نقد نظرات متداول در آمریکا و نیروهای نظامی اسرائیل درباره امکان شکست حماس پرداخته است. فریدمن به نوشته خود اظهار کرده است که امکان شکست حماس توسط اسرائیل در کوتاه‌مدت به دلیل هزینه‌های غیرقابل تحمل برای جهان، به ویژه در زمینه کشتار غیرنظامیان در غزه، بسیار کمتر است.

تحلیل وضعیت حال حماس

وی همچنین اشاره کرده که گروه حماس، با وجود حملات انجام‌شده در جنگ اخیر، توانسته روایت موفقی را از شرایط اسرائیلی به دست آورده و به نظر می‌رسد که با این اقدامات قدرت اسرائیل به چالش کشیده شده است.

انکار ادعاهای شکست توسط مقامات اسرائیلی

از سوی دیگر، فیگورهای برجسته اسرائیلی مانند «ایهود باراک» و «گادی آیزنکوت» نیز ادعا کرده‌اند که ارتش اسرائیل توانایی شکست حماس را ندارد. این اظهارات به گونه‌ای توصیف شده‌اند که به نظر می‌رسد اهداف اسرائیل در جنگی که مدت‌زمان طولانی‌تری به طول انجامیده است، محقق نشده‌اند.

تأکید بر ادامه مبارزه

آیزنکوت، یکی از مقامات ارتش اسرائیل، ابراز کرده که مبارزات با حماس تا زمان دستیابی به اهداف ادامه خواهد یافت و هرگونه توقف قبل از دستیابی به این اهداف، به آسیب زدن به اسرائیل در طولانی‌مدت خواهد انجامید.

تصریحات نخست‌وزیر اسرائیل

بنیامین نتانیاهو نیز در سخنان خود از «پیروزی کامل بر حماس» صحبت کرده و از ایده ترک قدرت قبل از اتمام جنگ منصرف شده است.

نتیجه‌گیری

به نظر می‌رسد که نیویورک‌تایمز امکان شکست حماس توسط اسرائیل را کمی بعید می‌داند و تأکید دارد که مبارزات در مسیر دستیابی به اهداف اسرائیل ادامه یابد.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا