کلاهبرداری 600 میلیارد تومانی از داوطلبان کنکور فرهنگیان به نام «سنجش»


در روزهای اخیر، پیامک‌هایی با مشخصات شخصی داوطلبان کنکور فرهنگیان از سوی یک موسسه به نام “سنجش” ارسال شده است. این پیامک‌ها تأکید دارند که برای انتخاب رشته و دریافت دفترچه سوالات مشابه کنکور، داوطلبان باید به پنل اختصاصی این موسسه مراجعه کرده و سوالات مشابه کنکور را دریافت نمایند.

راهبرد کلاهبردارانه با میلیاردها تومان زیان برای داوطلبان

گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس حاکی از این است که آزمون ویژه دانشگاه فرهنگیان به‌عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای جذب در وزارت آموزش و پرورش و تضمین شغل آینده داوطلبان کنکور شناخته می‌شود. اما تفاوت‌های آزمون امسال با سال‌های گذشته، دلنگرانی‌هایی برای داوطلبان ایجاد کرده و افراد سودجو در موسسات مختلف به بهره‌گیری از این فرصت مشغولند.

تفصیلات آزمون ویژه فرهنگیان

آزمون فرهنگیان امسال با توجه به معیارهای جدید، به صورت ۵۰ درصد سوابق تحصیلی، ۲۵ درصد آزمون اختصاصی (که ۱۵ درصد نمرات آزمون سراسری و ۱۰ درصد آزمون اختصاصی گروه فرهنگیان را شامل می‌شود) و ۲۵ درصد ارزیابی شایستگی‌های معلمی انجام می‌شود.

چالش‌ها و سوالات پیرامون سازمان سنجش آموزش کشور

بیش از ۶۰۰ هزار نفر در آزمون دانشگاه فرهنگیان شرکت کرده‌اند، اما یکی از موسسات با ادعای داشتن مجوز از وزارت آموزش و پرورش، با پیامک‌هایی به نام داوطلبان پیشنهاد پرداخت یک میلیون تومان برای انتخاب رشته و دریافت سوالات مشابه آزمون کرده است.

اعتراضات به سازمان سنجش و حالت حاکمیتی آن

در چارچوب اعتراضات به ورود داوطلبان متقلب به دانشگاه‌ها و استعفای عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، وضعیت آن سازمان به نقده‌های فراوانی افتاده است. با عدم وجود مسئول اداره، سوالاتی در مورد نحوه دریافت موسسات اسامی و شماره‌های شخصی داوطلبان بر اساس این گزارش مطرح شده و نیاز به رسیدگی جدی به این مسائل احساس می‌شود.

نکات پایانی

با توجه به شباهت نام موسسه کلاهبردار به سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان باید از اعتماد بی‌پایه به پیامک‌ها پرهیز کرده و تحقیقات لازم را انجام دهند. توجه به اطلاعیه‌های رسمی و اخبار منتشر شده از سوی مراجع معتبر ضروری است تا از هرگونه کلاهبرداری جلوگیری شود.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا