کیفیت هوای 2 شهر تهران بنفش شد


داده‌های اخیر از شرکت کنترل کیفیت هوا نشان می‌دهد که میانگین کیفیت هوای 22 منطقه در دو شهر تهران به شاخص 128 رسیده است. این وضعیت برای گروه‌های حساس، به ویژه افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان، به عنوان وضعیت نارنجی و ناسالم اعلام شده است.

تأثیرات وضعیت نارنجی بر فعالیت‌های روزمره

در وضعیت نارنجی، توصیه می‌شود که افراد گروه‌های حساس فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را محدود کنند. این اقدامات احتیاطی در جهت حفظ سلامتی افراد معرض خطر از اهمیت بسیاری برخوردار است.

شاخص آلودگی هوا در دو شهر تهران

به گزارش فارس، شاخص کیفیت هوا بر اساس رنگ‌های مختلف تعریف می‌شود. از صفر تا 50 به عنوان هوای پاک (سبز)، 51 تا 100 به عنوان هوای قابل قبول (زرد)، 101 تا 150 به عنوان هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، 151 تا 200 به عنوان هوای ناسالم برای عموم (قرمز)، 201 تا 300 به عنوان هوای بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 به عنوان هوای بسیار خطرناک (قهوه‌ای) تعریف می‌شود.

وضعیت دو منطقه در تهران: قرچک و باقرشهر

بر اساس گزارش، منطقه قرچک با شاخص 210 و منطقه باقرشهر با شاخص 202 در وضعیت بنفش آلودگی هوا و بسیار ناسالم قرار دارند. این نکته نشان‌دهنده جدیت موضوع و نیاز به اقدامات فوری برای کاهش آلودگی هوا در این مناطق است.

نگاهی به آمار اخیر کیفیت هوا در تهران

از ابتدای سال جاری تا به امروز، تعداد 9 روز هوای پاک، 183 روز هوای قابل قبول، 70 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و 10 روز هوای ناسالم ثبت شده است. این آمار نشان‌دهنده نیاز به برنامه‌ها و سیاست‌های موثر در جهت بهبود کیفیت هوا در تهران است.

جلب توجه به سلامتی عمومی و کاهش آلودگی هوا

با توجه به وضعیت فعلی، لازم است که توجه به سلامتی عمومی و کاهش آلودگی هوا از اولویت‌های اساسی مسئولان شهری باشد. اقدامات فوری و موثر در این زمینه نقش کلیدی در بهبود کیفیت هوا و حفظ سلامتی شهروندان خواهند داشت.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا