بازدید مخبر از داروخانه‌های پایتخت

در تازه‌ترین اقدامات دولت برای پیگیری وضعیت دارویی کشور، محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور، به صورت میدانی از چند داروخانه در پایتخت بازدید کرد. این حرکت نمایانگر تلاش‌های دولت برای درک بهتر و حل مسائل و مشکلات دارویی مردم است.

نظارت میدانی مستقیم بر داروخانه‌ها

در این بازدید میدانی، مخبر با داروخانه داران و مراجعان گفت‌وگو کرد تا از نزدیک شاهد وضعیت توزیع دارو و مشکلات موجود در این حوزه باشد. موضوعات مطرح شده از جانب داروخانه‌ها شامل کمبود برخی داروهای حیاتی مانند وارفارین و انسولین های قلمی بود.

تمرکز بر کمبود داروهای خاص

بسیاری از داروخانه‌های بازدید شده به کمبود داروهای مورد نیاز بیماران قلبی و صعب العلاج اشاره کردند. این کمبود‌ها، هرچند در برخی موارد کاهش یافته‌اند، همچنان به عنوان دغدغه‌ای جدی برای داروخانه داران و مراجعان باقی مانده‌اند.

چالش‌های بیمه و توزیع دارو

یکی دیگر از مشکلات مطرح شده در این بازدیدها، بدهی‌های سازمان‌های بیمه‌گر به داروخانه‌ها بود. این موضوع به عنوان یکی از چالش‌های اساسی در روند توزیع دارو مطرح است.

گفتگو با مراجعان: تاکید بر دسترسی آسان به دارو

معاون اول رئیس جمهور همچنین با شهروندانی که در پی تهیه داروهای خاص بودند گفتگو کرد و بر اهمیت دسترسی آسان و سریع مردم به داروهای مورد نیازشان تاکید نمود.

اقدامات و دستورات آینده

مخبر در پایان بازدیدها تاکید کرد که نظارت‌های میدانی تا زمان حل مشکلات و کاهش دغدغه‌های دارویی مردم ادامه خواهد یافت و دستورات لازم در این زمینه به وزارت بهداشت و سازمان‌های ذیربط ابلاغ می‌شود. این اقدامات نشان از تلاش دولت برای بهبود وضعیت دارویی کشور و رسیدگی به نیازهای بهداشتی شهروندان دارد.

در کل، بازدید معاون اول رئیس جمهور از داروخانه‌های پایتخت، گامی مهم در راستای پیگیری و حل مسائل و مشکلات دارویی مردم به شمار می‌رود. این اقدامات نشان دهنده تعهد دولت به بهبود شرایط دارویی و ارتقاء سطح سلامت عمومی جامعه است.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا