همسر حاج احمد کافی درگذشت

در یک اطلاعیه تلخ، به خبر رسید که همسر شیخ احمد کافی، خطیب بزرگ اسلام، پس از مدتی بیماری، از دنیا رفته است. این اتفاق در مشهد، شهری که شخصیت بزرگ احمد کافی در آن متولد شده و فعالیت‌های خیریه بسیاری انجام داده بود، رخ داده است.

زندگی و خدمات شیخ احمد کافی

طاهره سادات موسوی شاهرودی، همسر این عالم بزرگ، پس از گذراندن یک دوره بیماری، به لطف خداوند درگذشته است. شیخ احمد کافی، خطیب مشهور پیش از انقلاب اسلامی، از جمله علمای برجسته حوزه نجف بوده و با دریافت اجازه از علمای بزرگ این حوزه، مانند آیت‌الله خویی و امام خمینی، به مسئولیت‌های عظیم دینی پیوسته است.

ارث‌های بزرگ شیخ احمد کافی

شیخ احمد کافی در زندگی‌اش به خدمت به جامعه و انسان‌های نیازمند پرداخته و ارث‌هایی بزرگ و ماندگار بر جای گذاشته است. از جمله خدمات وی می‌توان به ساخت مهدیه تهران، ایجاد درمانگاه، کمک به نیازمندان، تأسیس حوزه علمیه، ساخت مساجد و مدارس در ایلام و دیگر شهرهای استان ایلام اشاره کرد.

تداوم خیرات و خدمات

شیخ احمد کافی با ساخت و بازسازی معابر علیه تصاحب، ساخت حمام‌ها، مدارس و مساجد در روستاها و شهرهای اطراف، از خود یک الگوی خیرات و خدمات ماندگار خلق کرده است. ارثی که پس از درگذشت همسر این شخصیت بزرگ، به یادگار خواهد ماند.

با درگذشت همسر حاج احمد کافی، جامعه اسلامی از یکی از شخصیت‌های فرهنگی و اجتماعی بزرگ خود به جا مانده است و خدمات ارزشمند این زوج عالمانه به یادگار خواهد ماند.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا