کنعانی رای دادگاه سوئد درباره حمید نوری را قویاً محکوم کرد

رأی دادگاه سوئد درباره حمید نوری، شهروند ایرانی که به حبس ابد محکوم شد، واکنش قاطع سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را به دنبال داشته است. ناصر کنعانی اظهار داشته که جمهوری اسلامی ایران رأی دادگاه‌های بدوی و تجدیدنظر را به طور کلی غیرقابل قبول می‌داند و این تصمیم را به شدت محکوم می‌کند.

نادیده گرفتن موازین دادرسی عادلانه توسط دادگاه سوئد

کنعانی افزوده است که متاسفانه دادگاه سوئد در این موضوع، بدون توجه به موازین دادرسی عادلانه، به صدور چینین رأی مخربی پرداخته است. این نادیده گری از اصول عدالت اثرات منفی عمیقی بر روابط دوجانبه دو کشور داشته و باعث ناراحتی جدی جمهوری اسلامی ایران شده است.

تعامل با گروه‌های تروریستی و خطرات آن

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین اظهار کرده که دادگاه سوئد با تعامل با گروه‌های تروریستی که مدت‌هاست به انجام اعمال تروریستی و ضدانسانی در برابر مردم ایران، عراق و حتی اروپا مشغولند، منافع دو ملت و روابط دوجانبه را تهدید کرده است.

تأکید بر حق دفاع از حقوق شهروندان ایران

کنعانی با تأکید بر حق دفاع از حقوق شهروندان ایران، اعلام کرده است که جمهوری اسلامی ایران از تمام ظرفیت‌ها و امکانات قانونی برای آزادی حمید نوری استفاده خواهد کرد و تا زمان تضمین کامل حقوق شهروند خود، تدابیر لازم را اتخاذ خواهد کرد.

تصمیمات متناسب با وضعیت فوری

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرده است که جمهوری اسلامی ایران حق خود را برای اتخاذ تصمیمات متناسب با وضعیت فوری محفوظ می‌داند. این تأکید نشان‌دهنده تصمیم جدی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با هرگونه تصمیم نادرست و نادانسته است.

با احترام ، مجله خبری صبح آنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا